Hariv ja inforohke esmaspäev haridusministri juures 10. detsember Ruth Maal

4. detsembri veetis 12.a klassi õpilane Klaarika Paavel Eesti haridusministri Kristina Kallase töövarjuna. Klaarika võitis konkursi Töövarjupäeva Kroon. Selle konkursi eesmärgiks oli anda 25-le gümnaasiumi või kutsekooli noorele võimalus veeta üks päev silmapaistva tipptegijaga. Konkursil osalemiseks tuli kirjutada ka motivatsioonikiri.

Klaarika jagas oma muljeid.

Mida tundsid, kui said teada võidust ning võimalusest olla haridusministri töövarjuks?

Alguses ei saanud ma midagi aru, et oleksin midagi suurt saavutanud, kuna keskendusin suuresti tollel hetkel olevatele tähtsatele koolitöödele. Kuid hiljem hakkasin ma mõtlema ees ootavale päevale ning vaikselt hakkas ärevus esile kerkima. Hommikul, olles teel Tartusse, valdas mind paanika:  kas mina, NRG 12.a klassi õpilane, lähen praegu päriselt ka  haridusministri juurde! Kuid kohale jõudes võtsid mind vastu sõbralikud ja rõõmsad töötajad ning rahunesin seejärel maha. Terve päeva jooksul olin sisimas maksimaalselt õnnelik ja isegi natuke ka uhke sellise võimaluse üle. Järgmistel päevadel mõtisklesin, kuidas mul ikka vedas ning olin õnnelik.

Kas ja kuidas sinu suhtumine Kristina Kallasesse muutus?

Oma lähiringkonnast olen kuulnud ainult positiivseid mõtteid ja ütlemisi ministri suunas, kuid ministriga päriselt kohtudes sain ma tõesti aru, kui töökad ja nutikad on haridusminister  ja tema nõunikud. Nende soov on tõesti muuta Eesti haridussüsteem paremaks, kuid samas jäävad nad ikka reaalsuse piiridesse, sest igal aastal Euroopast suurt laenu võtta oleks rumal. Hea ministri töö nõuab ikka korralikke teadmisi oma alal, et saaks kiiresti probleemideta ühelt teemalt teisele keskenduda. Samuti tuleb kasuks ka hea ja kiire kohanemisvõime, kuna teemad, sündmused, päevaplaan on pidevas muutumises. Meie haridusministril on kõik need oskused ja teadmised olemas ning vastates mu küsimusele, kas talle meeldib oma töö, sain ma temalt naeratuse ja positiivse vastuse.

Millele sel päeval haridusminister keskendus?

Õpetajate palk, tulevikuplaanid haridussüsteemis, osalemine tähtsatel ja inforohketel koosolekutel ja arutlustel.

Mida soovid öelda koolikaaslastele?

Olge julged ja võtke osa erinevatest konkurssidest ja üritustest, sest kes teab, äkki oled just sina see õnnelik, kes võidab!

Aitäh Klaarikale intervjuu eest!

Klaarika jagas oma muljeid.

Kas ja kuidas sinu suhtumine Kristina Kallasesse muutus?

Millele sel päeval haridusminister keskendus?

Mida soovid öelda koolikaaslastele?

Aitäh Klaarikale intervjuu eest!