Koolielu

Ühiselamu ehk õpilaskodu

Õpilaskodu toad on kahekohalised ja iga kahe toaga boksis  on WC/dušinurk. Toas on igale õpilasele voodi, piisava suurusega kapp, kaks kolme sahtliga boksi ja tool. Samuti on olemas laud, mille taga saab korraga tegutseda kaks õpilast. Koolil on võimalus õpilastele anda tekk ja padi (need ei ole uued, soovi korral võib kasutada isiklikke!), kuid voodipesu tuleb õpilastel ise tuua ning seda siis ka vähemalt üks kord 2-3 nädala jooksul vahetada. Õpilaskodu akendele on paigaldatud rulood. Kooskõlastatult kasvatajaga võib sellele lisaks omal kulul paigaldada ka kardinad.

Kõik elektritarbijad (kindlasti on vajalik laualamp; soovi korral teler, külmik, raadio, arvuti, veekann, ...), tuleb õpilasel endal muretseda. Elektrikaitsmete parameetritest lähtuvalt võib boksis olla üks külmkapp.
WC-paber, puhastusained, hügieenitarbed tuleb õpilastel ise muretseda.

Mõistlik on toa varustamise osas koostööd teha oma kaaslastega toas/boksis. Et tubade koosseisud selguvad augusti lõpuks, siis saab seda teha septembris. Toas on olemas antenn teleri jaoks ja internetiühendus.

Kuna koolil tuleb internetiühenduse eest tasuda turuhindade alusel (linnades on see EENeti vahendusel märksa odavam või lausa tasuta), siis ei suuda me tagada piisavat ühenduse kiirust kõigile, kui arvutivõrku kasutatakse suuremahuliste failide allalaadimiseks. Eelkõige on meie eesmärk tagada interneti osas normaalsed võimalused õppetööks ning seega on failivahetusprogrammide kasutamine kooli võrgus piiratud.

Toa ning WC/duširuumi koristamise eest vastutavad õpilased. Kindlasti kuluvad neile selles osas ära ka lastevanemate head nõuanded ja soovitused. Üldruumide korrashoiu tagab koristusfirma, kuid see ei tähenda, et õpilastel ei ole kohustust seal korda hoida ja mõistlikult käituda.

Õpilaskodus on kaks kööki, kuid nõud peavad õpilastel omal olema. Köögis on mikrolaineahi, külmkapp, veekeetja, toster ning elektripliit. Seetõttu ei ole tubades pliidi kasutamine lubatud.

Õhtusel ajal on õpilaskodus kaks kasvatajat ning administraator (I korruse valveruumis). Viimane viibib majas ka öisel ajal.

Nädalavahetuseks õpilane üldjuhul õpilaskodusse ei jää. Nädala sees õpilane väljaspool õpilaskodut ööbida ei tohi (tohib lapsevanema etteteatamisel või mõjuval põhjusel, kui on eelnevalt kasvatajaga kokku lepitud).

Tuleb järgida õpilaskodu sisekorrareegleid ning nende korduval rikkumisel (või ühekordse tõsise eksimuse korral) jääb õpilane õpilaskodu kohast ilma.

Käesoleval õppeaastal elab õpilaskodus 235 õpilast.

Tartumaal elavale õpilasele üldjuhul kohta ühiselamus ei anta. Kas siis, kui ühsielamus on vabu kohti.

Ühiselamu kodukord

WC-paber, puhastusained, hügieenitarbed tuleb õpilastel ise muretseda.

Käesoleval õppeaastal elab õpilaskodus 235 õpilast.

Ühiselamu kodukord