Meie koolist

Traditsioonid

Aastaid hiljem meenutavad endised õpilased oma kooliajast sageli just erinevaid kooliüritusi. Läbi nende toimub kooli ühe osa traditsioonide hoidmine ja oma kooli tunde loomine, aga ka õpilaste üldpädevuste arendamine. On ettevõtmisi, mis on ajaproovile vastu pidanud ja toimuvad juba pikka aega, aga igal aastal toimub mõni üritus esimest korda ning kunagi ei ole ette teada, kas nii kujuneb uus traditsioon.

Traditsioonilised üritused

• Üritused „rebastele“ (uued 10. klassid):
    • Spordipäev – läbi huumoriprisma pannakse proovile uute õpilaste jõud, kiirus, osavus ja kavalus.
    • Tutvumisõhtu – meeleolukas üritus, kus uued õpilased saavad ennast tutvustada ja näidata oma vaimukust.
    • Vande- ja märgitseremoonia – pidulik üritus, kus kümnendate klasside õpilased annavad vande ja võetakse vastu täieõiguslikeks nõokateks. Abituriendid saavad kätte kooli märgi.
  • Õpetajate päev (tunde annavad abituriendid)
  • Hõimurahvaste nädal
  • Kodanikupäeva tähistamine
  • Reaalainete süvaõppe aastapäeva tähistamine
  • Kooli aastapäev (detsembri esimesel nädalal)
  • Jõulupidu
  • Sõbrapäeva tähistamine
  • Kultuurinädal (nädala jooksul toimuvad kohtumised kultuuriinimestega, näitus, luulekonkurss, viktoriinid, kontsert, filmigaala, Nõokate laul)
  • Kevadball ja kooli missi ja misteri valimised
  • Antiikolümpia ja orienteerumispäev (üle aasta vaheldumisi)
  • Tublimate tunnustamine – tunnustatakse konkurssidel, huvitöös ja spordis osalenud tublimaid õpilasi ja nende juhendajaid
  • 10. ja 11. klasside õppeaasta lõpetamine

Rohkem kui 30 aastat on meie lauljad ning tantsijad kohal olnud igal vabariiklikul laulu- ja tantsupeol.

Koos Nõo Põhikooliga antakse iga viie aasta tagant välja õpilasloomingu almanahh.

Aktused

• Õppeaasta avaaktus
  • Kooli aastapäeva aktus
  • Eesti Vabariigi aastapäeva aktus