MATIK õppe 3 moodulit

Loomise kuupäev 28.04.2025

Nõo Reaalgümnaasium valiti välja Haridus- ja Teadusministeeriumi konkursil, et töötada Eesti gümnaasiumite jaoks välja MATIK õppe 3 moodulit. Projekti eesmärk on toetada inseneeria valdkonna arengut Eesti hariduses. Kandideerisime, kuna olime otsustanud 2025/26. õppeaastal avada oma koolis uue õppesuuna - inseneeria (kõik huvilised on oodatud kandideerima!).
 25.aprillil toimus Nõo Reaalgümnaasiumis seminar, kus koostöös partneritega liiguti projektiga oluliselt edasi. Osalejatele esinesid TalTechi professor Tiia Rüütmann ja Tartu Observatooriumi külastuskeskuse arendusjuht Tõnis Rüütel. Arutelu juhtis TalTechi IT-didaktikakeskuse projektijuht Rasmus Kits.
Valikkursusi töötame välja tihedas koostöös ettevõttega Merkuur, kes oma mobiilsete laboritega korraldavad üle Eesti inseneeria töötubasid ning viivad ka läbi valikkursusi.

Koostööpäeval toimusid meeskonna häälestamiseks inspireerivad ettekanded. Nõo Reaalgümnaasiumi direktor Jaanus Järveoja avas gümnaasiumi ootused.  Direktori sõnavõttu täiendas õppetöö koordinaator Kristel Milk, kes andis ülevaate sügisel avatavast inseneeria õppesuunast. Järgmisena jagas infot MATIK projektijuht Lauri Soosaar, rääkides eelnevatest inseneeria õpetamise kogemustest ja meid ees ootavast projektist. Lauri rääkis sammudest, mille käigus luuakse kolm kosmose ja andmevahetusele keskenduvat inseneeria MATIK valikkursust gümnaasiumi kooliastme õpilastele.

Põneva ettekandega „Kuidas suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste vastu kosmosevaldkonna populariseerimise teel“ rikastas meie päeva projektipartner Tartu Observatooriumi külastusjuht Tõnis Rüütel. Hommikupoolse inspiratsiooniploki lõpetas inseneripedagoogika grand old lady Tiia Rüütmann Tallinna Tehnikaülikoolist (President of the International Society for Engineering Pedagogy IGIP) kaasahaarava ettekandega “Kuidas valmistada inseneeriaks ette õpetajaid ja õpilasi”. 

Pärastlõunal jätkasime Rasmus Kitse modereerimisel koolipoolse kontseptsiooni väljatöötamisega. Päev oli pikk ja töine ning arutelud olid tulised. Töö on hoo sisse saanud ja jätkub. Koos loodud tegevuskava toetab gümnaasiumi kui MATIK meeskonda eesmärgi poole sihipäraselt edasi astuma.

Meie koostööpäevale oli tulnud kaasa mõtlema ka füüsikaõpetaja Agnes Vask Tartu Tamme Gümnaasiumist ja Sillamäe Riigigümnaasiumi koolijuht Arno Kaseniit. Nõo Reaalgümnaasiumist oli kaasatud aktiivseid õppureid, kelle head arvestatavad märkamised said kirja pandud.

Suur tänu meeskonnale, külalistele, kaasamõtlejatele!

Aitäh inseneriakadeemiale selle võimaluse eest!

Viimati muudetud 28.04.2025.