Emakeelepäev Nõo Reaalgümnaasiumis 14. märts Ruth Maal

Emakeelepäeva e-etteütlusel osaleti aktiivselt paljudes koolides, üle Eesti tehti etteütlust kaasa 278 koolis.  Kõige aktiivsem osalus oli Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis rohkem kui 300 tekstiga, sellele järgnes kohe Nõo Reaalgümnaasium rohkem kui 200 osalejaga. Täpsemalt saab lugeda sellest siit.

Pärast etteütlust oli õpilastel võimalus kohtuda kirjanik Lauri Räpi ja luuletava näitleja Anne-Mai Tevahiga, kes rääkisid kirjutamisest ja kirjastamisest, esinemishirmust ja sõna jõust, reisimisest ja näitlemisest ning eesti keele ilust ning kirjutamise rõõmust. Lisaks said õpilased teada, kuidas huvi reaalainete vastu aitab olla parem luuletaja.

Emakeelenädala jooksul on plaanis teisigi toredaid kohtumisi. Homme, 15. märtsil kohtuvad 11. klassi õpilased Tartu noore kultuurikandja 2021 ja kirjandusuurija Saara Lotta Linnoga, kelle loeng kannab pealkirja "Mitmekeelselt, üksmeelselt: mis keeles kirjutatakse Eesti kirjandust?".

Kolmapäeval on 10. klassidel võimalus kuulata, kuidas Sulev Iva räägib võru keelest ning kuuenda tunni ajal toimub auditooriumis kõigile õpilastele mõeldud emakeelenädala mälumäng.