Emakeelenädal Nõo Reaalgümnaasiumis 19. märts Ruth Maal

11.-15. märtsil toimus emakeelenädala raames erinevaid üritusi.

Igal hommikul enne tundide algust kuulati kooliraadio vahendusel Keiti Vilmsi Vikeraraadio keelesäutsu.

Esmaspäeval toimus pikal vahetunnil Kahoot!  teemal “Kõigest, mis emakeelega seotud”, kus 3-liikmelised võistkonnad panid proovile oma emakeelealased  teadmised.

Teisipäeval toimus esimese tunni ajal koolisisene miniolümpiaad, mille eest  10 parimat lahendajat said hinde 5 eesti keelde või kirjandusse. Pärast teist tundi käis külas digikirjanik Keiti Vilms, kes tutvustas 10. ja 11. klassile kalambuure ning ürituse lõpu poole sai igaüks  ka kirjutada mõned sõnamängud, mille hulgast valis Keiti Vilms oma lemmiku “Kuke karupüksid on karule kukekad”, mille autor sai Vilmsi koostatud raamatu. Loe siit!

Kolmapäeval toimus 11.klasside kõnevõistlus. Eelvoorus  pidi iga 11. klassi õpilane koostama kõne, mille esitas tunnis ning klass valis välja  5 parimat, kes pääsesid edasi lõppvooru, kus osales  15 õpilast. Selgus 64. lennu parim kõnepidaja, kelleks osutus Kati Olesk.

Neljapäeva õhtul  tuli külla kinobuss, et  näidata üle 2 tunni kestvat filmi “Tõde ja õigus”.

Filmiõhtu lõpus loositii vaatajatele välja 4 Cinamoni kinopiletit.

Vaata siit!

Reedel tehti emakeelenädala kokkuvõtted ja jagati üritustel osalejatele  auhindu.

Emakeelenädala korraldusmeeskonna moodustasid

Marge Anette Koort ja Evelin Pennula 11. b klassist.

Õpilasi juhendas õpetaja Veronika Uibo.

Filmiõhtu lõpus loositii vaatajatele välja 4 Cinamoni kinopiletit.

Vaata siit!

Emakeelenädala korraldusmeeskonna moodustasid

Marge Anette Koort ja Evelin Pennula 11. b klassist.

Õpilasi juhendas õpetaja Veronika Uibo.