Uudised

Abituriendid külastasid kõrgkoole 23. detsember Kaja


Kolmapäeval, 20. detsembril k.a. külastasime karjääriõpetuse valikkursuse raames 12. klassi õpilastega TalTechi, Eesti Kunstiakadeemiat ja Tallinna Tehnikakõrgkooli.

TalTechi külastamine on saanud traditsiooniks, mida teeme juba vähemalt 10 aastat. Meie külaskäiku koordineeris vastuvõtuturunduse spetsialist Keiu Org, kes andis ka põhjaliku ülevaate ülikoolist, õppimisvõimalustest, sisseastumistingimustest ja tudengielust.

Samuti korraldas Keiu meile kohtumisi tudengitega ja praktilisi tegevusi töötubades.
TalTechi Ehituse Mäemajas saadi ülevaade ehitusjuhi ja projekteerija õpingutest ja tegemistest. Tõdeti, et õppimine on raske ja pingeline, kuid edaspidises elus on töökohtadel mitmeid hüvesid, näit. tööauto, nutiseadmed ja konkurentsivõimeline palk.

IT teaduskonna informaatika bakalaureuseõppekava programmijuht Ago Luberg rääkis teemal „Miks (mitte) õppida IT-d?“ Saadi teada, mis on erinevad ohukohad selle eriala õppimisel, IT eriala plussid ja miinused. Arutleti ka teemal, kellele võiks IT sobida ja IT eriala lõpetanute suurest vajadusest Eestis. Kohtuti IT teaduskonnas õppivate NRG vilistlastega.

Loodusteaduskonna tudengid rääkisid õppimisest selles teaduskonnas ja tudengielust. Kõik olid valitud erialaga rahul ning ärgitasid nõokaid samu valikuid tegema.

Seejärel suundusime poole grupiga Eesti Kunstiakadeemiasse, mille uut maja külastasime nõokatega teist korda. Tutvumiskäigu majaga korraldas meile NRG vilistlane Fred-Eric Pavel. Pikemalt peatusime arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas, kus meile näitasid oma tehtud töid ja projekte Fred-Eric ja Arabella Aabrams, samuti NRG vilistlane.

Samal ajal külastas teine pool grupist Tallinna Tehnikakõrgkooli, kus tutvustati meile logistikalaborit, arhitektuuri osakonda ja näidati, kuidas valmib tudengivormel. Õpilased said oma käega 2023. aasta mudelit katsuda ning meeskonna kapteniga vestelda. Väga põnev oli ka  3D ehituslabor, mis võimaldab ruumiliselt kuvada hooneid ja rajatisi ning läbi mängida ja arendada lahendusi, alustades ruumiprogrammist, arhitekti- ja konstruktsioonimudelist lõpetades valgustuse, tuletõrje- ja turvanõuetega.

Oli tore ja sisukas õppekäik.

Õpetajad

Kaja Kasak

Ruth Maal

 

 

Kolmapäeval, 20. detsembril k.a. külastasime karjääriõpetuse valikkursuse raames 12. klassi õpilastega TalTechi, Eesti Kunstiakadeemiat ja Tallinna Tehnikakõrgkooli.

TalTechi külastamine on saanud traditsiooniks, mida teeme juba vähemalt 10 aastat. Meie külaskäiku koordineeris vastuvõtuturunduse spetsialist Keiu Org, kes andis ka põhjaliku ülevaate ülikoolist, õppimisvõimalustest, sisseastumistingimustest ja tudengielust.

Samuti korraldas Keiu meile kohtumisi tudengitega ja praktilisi tegevusi töötubades.
TalTechi Ehituse Mäemajas saadi ülevaade ehitusjuhi ja projekteerija õpingutest ja tegemistest. Tõdeti, et õppimine on raske ja pingeline, kuid edaspidises elus on töökohtadel mitmeid hüvesid, näit. tööauto, nutiseadmed ja konkurentsivõimeline palk.

IT teaduskonna informaatika bakalaureuseõppekava programmijuht Ago Luberg rääkis teemal „Miks (mitte) õppida IT-d?“ Saadi teada, mis on erinevad ohukohad selle eriala õppimisel, IT eriala plussid ja miinused. Arutleti ka teemal, kellele võiks IT sobida ja IT eriala lõpetanute suurest vajadusest Eestis. Kohtuti IT teaduskonnas õppivate NRG vilistlastega.

Loodusteaduskonna tudengid rääkisid õppimisest selles teaduskonnas ja tudengielust. Kõik olid valitud erialaga rahul ning ärgitasid nõokaid samu valikuid tegema.

Seejärel suundusime poole grupiga Eesti Kunstiakadeemiasse, mille uut maja külastasime nõokatega teist korda. Tutvumiskäigu majaga korraldas meile NRG vilistlane Fred-Eric Pavel. Pikemalt peatusime arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas, kus meile näitasid oma tehtud töid ja projekte Fred-Eric ja Arabella Aabrams, samuti NRG vilistlane.

Samal ajal külastas teine pool grupist Tallinna Tehnikakõrgkooli, kus tutvustati meile logistikalaborit, arhitektuuri osakonda ja näidati, kuidas valmib tudengivormel. Õpilased said oma käega 2023. aasta mudelit katsuda ning meeskonna kapteniga vestelda. Väga põnev oli ka  3D ehituslabor, mis võimaldab ruumiliselt kuvada hooneid ja rajatisi ning läbi mängida ja arendada lahendusi, alustades ruumiprogrammist, arhitekti- ja konstruktsioonimudelist lõpetades valgustuse, tuletõrje- ja turvanõuetega.

Oli tore ja sisukas õppekäik.

Õpetajad

Kaja Kasak

Ruth Maal