News

EDUKAS OSALEMINE ÕPILASTE TEADUSTÖÖDE RIIKLIKUL KONKURSIL 14. April Kaja


11.- 12. aprillil toimus Eesti Rahva Muuseumis Õpilaste teadusfestival, mille raames leidis aset ka 2023. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor, kuhu meie koolist pääses oma uurimistöödega osalema neli õpilast. Kõigil läks väga hästi, saades ühtekokku kuus erinevat auhinda.

Jaagup Kuuskla ja Fred Järv pälvisid oma uurimistöö „Püsiva orgaanilise saasteaine trikloropropaani mehhanokeemiline muundamine platform-kemikaaliks Grignardi reaktsioonis” eest riikliku III preemia ja rahvusvahelise koostööpartneri eripreemia, minnes esindama Eestit Regeneron International Science and Engineering Fair’il 2024 konkursile Ameerikas. Jaagupi ja Fredi juhendajateks olid Riina Aav, Jagadeesh Varma Nallaparaju ja koolipoolne kaasjuhendaja oli Aivar Vinne.

Annette Bogdanovi uurimistöö teemaks oli „Ajalooliste supernoovade otsimine digitaliseeritud fotoplaatidelt“, pälvides selle eest Eesti Teaduste Akadeemia 3. preemia, Tartu Ülikooli observatooriumi eriauhinna ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eripreemia. Annette juhendaja on Taavi Tuvikene ning kaasjuhendaja Peet-Märt Irdt.

Karoliina Paas sai oma uurimistöö „Päikeseenergia perspektiivikus Eestis“ eest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eriauhinna. Karoliina juhendajateks olid õpetajad Ege Lepa ja Peet-Märt Ird.

Palju õnne auhindade saajatele ja suur tänu juhendajatele!

11.- 12. aprillil toimus Eesti Rahva Muuseumis Õpilaste teadusfestival, mille raames leidis aset ka 2023. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor, kuhu meie koolist pääses oma uurimistöödega osalema neli õpilast. Kõigil läks väga hästi, saades ühtekokku kuus erinevat auhinda.

Jaagup Kuuskla ja Fred Järv pälvisid oma uurimistöö „Püsiva orgaanilise saasteaine trikloropropaani mehhanokeemiline muundamine platform-kemikaaliks Grignardi reaktsioonis” eest riikliku III preemia ja rahvusvahelise koostööpartneri eripreemia, minnes esindama Eestit Regeneron International Science and Engineering Fair’il 2024 konkursile Ameerikas. Jaagupi ja Fredi juhendajateks olid Riina Aav, Jagadeesh Varma Nallaparaju ja koolipoolne kaasjuhendaja oli Aivar Vinne.

Annette Bogdanovi uurimistöö teemaks oli „Ajalooliste supernoovade otsimine digitaliseeritud fotoplaatidelt“, pälvides selle eest Eesti Teaduste Akadeemia 3. preemia, Tartu Ülikooli observatooriumi eriauhinna ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eripreemia. Annette juhendaja on Taavi Tuvikene ning kaasjuhendaja Peet-Märt Irdt.

Karoliina Paas sai oma uurimistöö „Päikeseenergia perspektiivikus Eestis“ eest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eriauhinna. Karoliina juhendajateks olid õpetajad Ege Lepa ja Peet-Märt Ird.

Palju õnne auhindade saajatele ja suur tänu juhendajatele!