Vastuvõtt

Vastuvõtu tingimused ja kord

Tere, lugupeetud Nõo Reaalgümnaasiumisse kandideerijad!

Ootame oma uude koolikompleksi tegusaid, sihikindlaid, reaalainetest huvitatud noori. Meie koolis õpingute jätkamise otsus on ilmselt Sinu senise elutee üks tähtsamaid. Enne lõplikku otsustamist kaalu hoolega kõiki asjaolusid, pea nõu oma vanemate ja õpetajatega ning tutvu kindlasti meie kodulehel olevate materjalidega.

Soovin Sulle edu käesoleval õppeaastal!
Kohtumiseni!

Jaanus Järveoja
Nõo Reaalgümnaasiumi direktor

Dokumendid

• Vastuvõtukatsetele registreerimine algab 1. märtsil 2019 läbi sais.ee keskkonna (vajalik ID-kaart).
  • Kandideerijal on vajalik üles laadida koolist saadud 9. klassi tunnistuse koopia (I ja II trimestri hinded).

Täpsustav info

Nõo RG-s õpitakse B2 tasemel inglise keelt ja saksa keelt, B1 tasemel inglise, saksa ja vene keelt. Kui soovijaid on vähem kui 9, siis keelerühma ei avata.

Kõik kokkuvõtvad hinded peavad 9. klassis olema vähemalt rahuldavad.

Kui soovijaid on rohkem kui kohti ühiselamus, võetakse aluseks pingerida.

Tartumaal elavale õpilasele antakse koht ühiselamus vaid juhul, kui igapäevane sõit võtab aega kokku üle 2 tunni.

NRG-s õpingute alustamiseks tuleb edukalt sooritada vastuvõtukatsete järgmised testid:

• matemaatika
  • füüsika, keemia, bioloogia, ajalugu
  • eesti keel
  • võõrkeel

Ainealane info:

•  Füüsika
    • Kandidaatidel tuleb lahendada ülesanded, mis hõlmavad kogu 8. kl materjali ja 9. klassist: soojusõpetus, Ohmi seadus, juhtme takistusega seonduv, juhtide jada-  ning rööpühendus. Välja jääb elektrivoolu töö ja võimsus.
    • Vajalik on taskuarvuti.
  • Matemaatika
    • Kandidaatidel tuleb lahendada ülesandeid.
    • Taskuarvuti kasutamine on lubatud.
  • Keemia, bioloogia
    • Testis on küsimused põhikooli programmi põhiteadmiste kohta.
  • Ajaugu
    • Testis on küsimused Eesti ja maailma ajaloo põhiteadmiste kohta.
  • Eesti keel
    • Testis on grammatikaülesanded ja lühiteksti kirjutamine etteantud teemal.
  • Inglise keel
    • Testis on grammatikaülesanded.

Info 11. ja 12. klassi kandideerijatele

11. (12.) klassi võtame uusi õpilasi vaid piiratud arvul. 11. (12.) klassi kandideerimiseks tuleb esitada vabas vormis avaldus (kus näidata ära ka kooli vahetamise põhjus), nii põhikooli lõputunnistuse kui ka 10. klassi (10. ja 11. klassi) tunnistuse (õpinguraamatu) koopia ning täita ankeet (väljas kodulehel).

Eeldame tunnistust (õpinguraamatut), kus hinded ja käitumine on üldjuhul vähemalt “head”, reaalained soovitavalt “väga head”. Samuti soovime saada ülevaadet 10. klassi (10. ja 11. klassi) tunnijaotusplaanist reaalainete osas (mitu nädalatundi oli matemaatikas, füüsikas, keemias, arvutiõpetuses). Seejärel vastuvõtukomisjon otsustab, kas õpilane lubatakse katsetele ning katsete põhjal langetatakse lõppotsus.

Korduma kippuvad küsimused

Lahtiste uste päev toimub 15. veebruaril 2019.

Vastuvõtukatsed toimuvad  15. märtsil  2019 (kohaletuleku aeg on  14.30-15.45)  ja  16. märtsil 2019 (kohaletuleku aeg on  9.30-10.45).

Kohale võib saabuda märgitud ajavahemikus sobival ajal (ei pea kohal olema märgitud aja alguseks).

Iga õpilane sooritab katsed ainult ühel päeval.

Katseteta (eritingimustel) vastu võetud õpilane peab  esitama  ja kinnitama 16. märtsiks 2019. a  kella 09.30-ks avalduse SAIS-is (sais.ee)

Kui õpilane on kutsutud olümpiaadi vabariiklikku vooru, ei pea ta selle tõestamiseks mingeid dokumente esitama (õpilane märgib seda ankeedis).

Lisapunktide taotlemisel arvestatakse ainult reaal- või loodussuuna vabariiklikku konkurssi ning seda saab taotleda ankeedi täitmisel.

Taskuarvutit võib kasutada ning füüsika ülesannete lahendamiseks on see isegi vajalik.

Mingeid valemitelehti kasutada ei tohi.

Aega kulub kokku umbes 3 tundi.

Tere, lugupeetud Nõo Reaalgümnaasiumisse kandideerijad!

Soovin Sulle edu käesoleval õppeaastal!
Kohtumiseni!

Jaanus Järveoja
Nõo Reaalgümnaasiumi direktor

Dokumendid

Täpsustav info

Kõik kokkuvõtvad hinded peavad 9. klassis olema vähemalt rahuldavad.

Kui soovijaid on rohkem kui kohti ühiselamus, võetakse aluseks pingerida.

• matemaatika
  • füüsika, keemia, bioloogia, ajalugu
  • eesti keel
  • võõrkeel

Ainealane info:

•  Füüsika
    • Vajalik on taskuarvuti.
  • Matemaatika
    • Kandidaatidel tuleb lahendada ülesandeid.
    • Taskuarvuti kasutamine on lubatud.
  • Keemia, bioloogia
    • Testis on küsimused põhikooli programmi põhiteadmiste kohta.
  • Ajaugu
    • Testis on küsimused Eesti ja maailma ajaloo põhiteadmiste kohta.
  • Eesti keel
    • Testis on grammatikaülesanded ja lühiteksti kirjutamine etteantud teemal.
  • Inglise keel
    • Testis on grammatikaülesanded.

Info 11. ja 12. klassi kandideerijatele

Korduma kippuvad küsimused

Lahtiste uste päev toimub 15. veebruaril 2019.

Iga õpilane sooritab katsed ainult ühel päeval.

Mingeid valemitelehti kasutada ei tohi.

Aega kulub kokku umbes 3 tundi.