Õppetöö

Valikained


Olümpiaadikursused on meie koolis esmane eelistus. Need kajastuvad tunniplaanis, toimuvad 1.-2.(3.) perioodil.
Valikkursustele registreerimine  toimub 3.- 10. september 2019 Stuudiumi  kaudu. Valikkursuse nimekirjad on nähtaval Stuudiumis ja 1. korruse infostendil alates 16. sept 2019.

 

Tunniplaanis on järgmised valikkursused:

1. periood:

10. kl Õppides loon ennast (K. Bergmann)

10.kl Saksa keel algajale  ( E. Aruväli)

11.- 12.kl Sissejuhatus psühholoogiasse (T.Möldre)

12. kl Karjääriõpetus alates okt - jaan 1x nädalas (K. Kasak)

2.periood:

10.- 11. kl Saksa keel edasijõudnutele (E. Aruväli)

10.-11. kl Inglise keele suhtluskursus (T.Tuuling)

11. kl Majandus- ja ettevõtlusõpetus (S. Keisk)

11. kl  Maailma religioonid (E. Lepa)

12. kl Karjääriõpetus (K. Kasak)

11.- 12.kl Kordamine vene keele riigieksamiks (N.Shornikova)

11.- 12. kl Veebirakenduste loomine (K. Grjaznov) 

12. kl  Arvutiõpetuse kvalifikatsioon (jaan.4.nädalast) (K. Kasak; K. Grjaznov)

12. kl Matemaatika riigieksamikursus jaan - mai (S. Sild; M. Põdra)

12. kl Eesti keele riigieksamikursus jaan -aprill  (V.Uibo; R.Maal)

3.periood:

10.kl Õigekirja alused  (V. Uibo)

10.-11. kl  Kirjandiõpetuse kursus (R. Maal)

11. kl  Riigikaitse I ja II  kursus (H. Guthan)

11.-12. kl  Praktiline keemia  (A. Vinne)

11.- 12.kl Füüsika ajalugu  (K.Vällik)

12. kl  Arvutiõpetuse kvalifikatsioon (K. Kasak; K. Krjaznov)

12. kl  Matemaatika riigieksamikursus (S. Sild; M.Põdra)

 

Tunniplaanivälised kursused:

10. kl  Robootika algajatele (J. Gorohhova)

10.-12. kl  Robootika edasijõudnutele (J. Gorohhova)

11.-12. kl  Veebirakenduste loomine (K. Grjaznov)

11. kl  Ettevõtlusõpetus (õpilasfirma) (S. Keisk)

Tartu vangla enesekaitse kursus (toimub Tartus).

 

Valikainetenädal    02.- 06. märts 2020  

10.kl Õigekirja alused  (V. Uibo)

10.-11. kl  Kirjandiõpetuse kursus (R. Maal)

10.-11. kl  Kunstiring (E. Orav)

10.- 11. kl  Joonestamine (T. Rosenberg)

11.- 12.kl Füüsika ajalugu  (K.Vällik)

10.-12.kl Fotograafia algajatele 

 

 


Olümpiaadikursused on meie koolis esmane eelistus. Need kajastuvad tunniplaanis, toimuvad 1.-2.(3.) perioodil.
Valikkursustele registreerimine  toimub 3.- 10. september 2019 Stuudiumi  kaudu. Valikkursuse nimekirjad on nähtaval Stuudiumis ja 1. korruse infostendil alates 16. sept 2019.

 

Tunniplaanis on järgmised valikkursused:

1. periood:

10. kl Õppides loon ennast (K. Bergmann)

10.kl Saksa keel algajale  ( E. Aruväli)

11.- 12.kl Sissejuhatus psühholoogiasse (T.Möldre)

12. kl Karjääriõpetus alates okt - jaan 1x nädalas (K. Kasak)

2.periood:


10.- 11. kl Saksa keel edasijõudnutele (E. Aruväli)

10.-11. kl Inglise keele suhtluskursus (T.Tuuling)

11. kl Majandus- ja ettevõtlusõpetus (S. Keisk)

11. kl  Maailma religioonid (E. Lepa)

12. kl Karjääriõpetus (K. Kasak)

11.- 12.kl Kordamine vene keele riigieksamiks (N.Shornikova)

11.- 12. kl Veebirakenduste loomine (K. Grjaznov) 

12. kl  Arvutiõpetuse kvalifikatsioon (jaan.4.nädalast) (K. Kasak; K. Grjaznov)

12. kl Matemaatika riigieksamikursus jaan - mai (S. Sild; M. Põdra)

12. kl Eesti keele riigieksamikursus jaan -aprill  (V.Uibo; R.Maal)

3.periood:

10.kl Õigekirja alused  (V. Uibo)

10.-11. kl  Kirjandiõpetuse kursus (R. Maal)

11. kl  Riigikaitse I ja II  kursus (H. Guthan)

11.-12. kl  Praktiline keemia  (A. Vinne)

11.- 12.kl Füüsika ajalugu  (K.Vällik)

12. kl  Arvutiõpetuse kvalifikatsioon (K. Kasak; K. Krjaznov)

12. kl  Matemaatika riigieksamikursus (S. Sild; M.Põdra)

 

Tunniplaanivälised kursused:

10. kl  Robootika algajatele (J. Gorohhova)

10.-12. kl  Robootika edasijõudnutele (J. Gorohhova)

11.-12. kl  Veebirakenduste loomine (K. Grjaznov)

11. kl  Ettevõtlusõpetus (õpilasfirma) (S. Keisk)

Tartu vangla enesekaitse kursus (toimub Tartus).

 

Valikainetenädal    02.- 06. märts 2020  

10.kl Õigekirja alused  (V. Uibo)

10.-11. kl  Kirjandiõpetuse kursus (R. Maal)

10.-11. kl  Kunstiring (E. Orav)

10.- 11. kl  Joonestamine (T. Rosenberg)

11.- 12.kl Füüsika ajalugu  (K.Vällik)

10.-12.kl Fotograafia algajatele 

 

 

Riigikaitse II kursus

Aine kestus: 03.06.2020 - 05.06.2020

Aine algab: 03.06.2020 - 11:00

Toimumispäevad: täpsustuvad kevadel

Koolitaja: Henrik Guthan

Ruum: välilaager, koht täpsustub

Sihtgrupp: 11. klass

Eeldus: Riigikaitse I kursus

Lühikirjeldus:

Valides riigikaitse valikkuruse pead arvestama, et läbida tuleb  kaks kursust : I ja  II kursus.

Kursuse pikkus on 44 õppetundi, millest 22 toimub klassiruumis ja ekskursioonidel ning 22 praktilises välilaagris. 

Välilaager toimub koostöös kaitseväelastega sõjaväeoses ja maastikul, kus kinnistatakse praktiliste oskustega teoreetilisi teadmisi. 

Ühtlasi annab välilaager hea  ülevaate ajateenistusest.