Õppetöö

Valikained

Olümpiaadikursused on meie koolis esmane eelistus. Need kajastuvad tunniplaanis, toimuvad 1.-2.(3.) perioodil.
Valikkursustele registreerimine  toimub alates 02. - 06. september 2022 Stuudiumi  kaudu.

Valikkursuste korda loe siit.

Valikkursuste nädal    toimub  23.- 29. november 2022

Valikkursuste korda loe siit.

Valikkursuste nädal    toimub  23.- 29. november 2022

Maailma religioonid

Aine kestus: 23.11.2022 - 29.11.2022

Aine algab: 23.11.2022 - 9:00

Koolitaja: Ege Lepa

Sihtgrupp: 11.- 12. klass

Eeldus: puudub

Lühikirjeldus:

Kursus "Maailma religioonid" tutvustab tuntumaid ajaloolisi religioone (Egiptuse, Vana-Kreeka ja Vana - Rooma, Lähis-Ida, Muinas-Skandinaavia ja Kesk-Ameerika), tänapäevaseid levinumaid religioone (hinduism, budism, islam, Hiina ja Jaapani usundid) ning Eesti tänast religioosset maastikku (ristiusu teket, ajalugu, tänapäevast kirikukorraldust ja Eestis eksisteerivaid uususundeid). Õpilane saab infot suuremate tänapäevaste religioossete süsteemide kohta, arutleb religiooni rolli üle elus üldiselt ning tutvub religioossuse erinevate vormidega. Kursusel on oluline roll praktilisel poolel: konstrueerime Tiibeti mandala, tutvume peamiste joogatehnikatega ning külastame erinevaid Tallinna pühakodasid (mošeed, juudi sünagoogi, Hare Krišna templit ja Ukraina kultuurikeskust).